Promocja wydarzeń we Wrocławiu – SlaskiWroclaw.pl
SPORT

Chcesz poćwiczyć we Wrocławiu? Sprawdź Waggle!

Cel strony waggle.pl jest niezwykle prosty - wskazać najbliższe odpowiednie miejsce do uprawiania wybranej kategorii sportu. Już na starcie strona zawiera ok. 100 różnych obiektów sportowych, w tym boisk, siłowni na powietrzu i basenów na terenie całego Wrocławia. Liczba ta będzie rosnąć, dopóki całe miasto nie zostanie objęte.

Ma to zachęcić ludzi do aktywnego trybu życia, który, pomimo swoich wielu zalet zdrowotnych, nadal nie jest tak często spotykany. Głównym tego powodem jest zwykła niechęć do ruchu i szukania odpowiedniego miejsca oraz czasu. Waggle ma właśnie wyręczyć użytkownika poprzez wskazanie najbliższego punktu. Stąd wzięło się motto „Znajdź swoją kondycję”.

Wiele osób rezygnuje przedwcześnie z uprawiania sportu, ponieważ wydaje im się, że bez intensywnego treningu niczego nie osiągną. Na tym polega problem. Nie liczy się trudność wykonywanego zadania ale jego powtarzalność. Do poprawy kondycji nie potrzebne są drogie karnety na siłownie, profesjonalny sprzęt, ani nawet trener personalny. Oczywiście, takie rzeczy bardzo pomagają w zyskaniu formy, jednak bez regularnych ćwiczeń, wszystkie postępy przepadną bez śladu.

Wystarczy poświęcić raz co kilka dni chociaż godzinę na przebiegnięcie się po pobliskim parku, odwiedzenie siłowni na powietrzu lub rozłożenie w dogodnym miejscu maty do jogi, aby zobaczyć widoczne postępy w samopoczuciu.

Jedną z najgorszych chorób cywilizacyjnych stał się siedzący tryb życia. Jest powodem wielu schorzeń, które nie ujawniają się od razu, ale są stopniowo pogłębiane przez brak aktywności. Ćwiczenia nie działają przecież tylko na budowę muskulatury. Bieganie jest świetnym treningiem dla serca, którego choroby są jedynym częstszym powodem śmierci od nowotworu. Tak samo jak mózg ludzki zapomina czynności, których nie wykonuje przez dłuższy czas, tak jego organizm przestaje pracować pełnią sił, jeśli sądzi, że może oszczędzić na zużyciu energii.

Waggle nie ma na celu pilnowania użytkownika w wykonywaniu ćwiczeń. Jest zaledwie narzędziem ułatwiającym ich rozpoczęcie i „usunięciem ewentualnych wymówek”. Warto zajrzeć na stronę waggle.pl na Facebooku, aby być na bieżąco z rozwojem aplikacji.

„Zwolnieni z Teorii”

Ogólnopolska olimpiada „Zwolnieni z Teorii” jest platformą, dzięki której tysiące młodych ludzi mogą realizować pomysły, projekty i plany. Każdy z nich może zebrać drużynę, z którą ma możliwość stworzyć coś, co usprawni jakiś aspekt życia lokalnej społeczności. Miały już miejsce kursy pierwszej pomocy, uczenie seniorów korzystania z urządzeń elektronicznych, przeróżne warsztaty, kampanie, koncerty. W tym roku, w kategorii „zdrowie i sport”, o Złotego Wilka walczy zespół Waggle.

Serwis Waggle uzyskał patronat medialny redakcji portalu Śląski Wrocław.