Promocja wydarzeń we Wrocławiu – SlaskiWroclaw.pl
BUDOWNICTWO

W sąsiedztwie Sky Tower powstanie 65-metrowy biurowiec

Wrocławska dzielnica Krzyki systematycznie pnie się w górę. Biurowiec Wielka 27 będzie sąsiadować z mieszkaniowym drapaczem chmur Sky Tower. 15-kondygnacyjny budynek sięgnie ponad 65 metrów i będzie to najwyższy budynek biurowy w śląskiej stolicy.

Realizowany projekt, powstający na działce we wrocławskiej dzielnicy Krzyki, nabiera tempa. Po uzyskaniu zamiennego pozwolenia na budowę wysokościowca deweloper intensyfikuje prace budowlane oraz komercjalizację biurowca. Biurowiec zostanie oddany do użytkowania w II kwartale 2022 roku.

Budynek Wielka 27 powstaje na działce położonej się przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Wrocławia - ulicy Powstańców Śląskich, która łączy centrum z obwodnicą śródmiejską i autostradową na południu miasta.

Wielka 27 w nowej odsłonie wyróżnia się m.in. nieszablonową elewacją z pionowymi, wysokimi na dwie kondygnacje „żyletkami” oplatającymi budynek, dodającymi mu strzelistości oraz umożliwiającymi optymalne doświetlenie budynku. Z wyższych pięter rozciągać się będzie wspaniały widok na miasto, a z najwyższych kondygnacji nawet na pobliskie pasma górskie okalające Równinę Wrocławską.

Wielka 27 to wyjątkowy projekt, wyróżniający się na wrocławskim rynku biurowym między innymi atrakcyjną lokalizacją, nieszablonową architekturą, wysoką jakością oraz dostępnością kameralnych biur, których brakuje w nowoczesnych budynkach

– mówi Marcin Misztal, prezes i2 Development.

– Od rozpoczęcia realizacji inwestycji projekt ten cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony lokalnych przedsiębiorców, jak i ogólnopolskich oraz międzynarodowych podmiotów. Jestem przekonany, iż Wielka 27 nie tylko okaże się sukcesem biznesowym, ale również stanie się jednym z najbardziej udanych, tak pod względem wizualnym jak i użytkowym, budynkiem biurowym we Wrocławiu – ocenia Marcin Misztal.

Kim jest deweloper?

I2 Development to wiodący wrocławski deweloper, specjalizujący się w projektach mieszkaniowych i apartamentowych o podwyższonym standardzie. Obecnie spółka realizuje projekty z 65 tys. mkw. PUM/PUU, oraz ma w przygotowaniu inwestycje pozwalające na wybudowanie 37 tys. mkw. PUM/PUU. Spółka od 2016 roku jest notowana na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.