Promocja wydarzeń we Wrocławiu – SlaskiWroclaw.pl
MARKETING

Spektakularny mural, czyli reklama z rozmachem

Z sympatii do Wrocławia i jego mieszkańców, na początku czerwca firma Moliera 2 zaprezentowała własny mural #WrocławUskrzydla w ścisłym centrum stolicy Śląska. Malowidło ścienne zaprojektowane zostało przez popularną artystkę Beatę Rojek słynącą z oryginalnych, wielkoformatowych instalacji.

Dlaczego mural? Jest to niezwykle popularna forma sztuki, która zachwyca i sprawia, że przestrzeń miejska staje się ciekawa i inspirująca. Skierowany jest do Wrocławian, przyjezdnych oraz turystów, a jego głównym celem jest dodanie im pozytywnej energii w nadchodzącym czasie.

Stworzenie projektu powierzono uznanej w świecie twórców Beacie Rojek – urodzona we Wrocławiu artystka wizualna pracuje głównie jako malarka, rysowniczka i animatorka, ale także tworzy wielkoformatowe obrazy i instalacje. Doskonale zna tkankę, historię swojego rodzinnego miasta oraz jego potrzeby.

Artystka stworzyła wyjątkowy koncept w energetycznych kolorach oddających atmosferę stolicy Śląska. Wizerunek dziewczyny w wyrazistych barwach podkreśla kobiecą stronę metropolii, a różowe okulary namawiają przechodniów do pozytywnego spojrzenia na świat. Uwagę przyciągają także uśmiechnięte emotikony nawiązujące do social mediów, wywołujące pozytywne emocje. Ważnym elementem grafiki jest też aparat fotograficzny podkreślający turystyczną stronę Wrocławia - jest to zaproszenie od miasta dla turystów do zwiedzania i fotografowania najwspanialszych jego zakątków.

– Jestem rodowitą Wrocławianką. Uwielbiam energię tego miejsca, ludzi inspirujących mnie do tworzenia wyjątkowych projektów czy jego bogatą kulturę – przekonuje autorka muralu. Projekt powstał przy konsultacji z Plastykiem Miasta Wrocław, a sam mural wykonany został przez firmę Braughman Group Media.

Kiedy dostałam propozycję stworzenia muralu Moliera 2 w centrum mojego rodzinnego miasta, od razu wiedziałam, że musi to być koncept dodający pozytywnej energii wszystkim jego mieszkańcom oraz turystom

– mówi Beata Rojek.

– Z miejscem, w którym powstało malowidło, związanych jest wiele moich wspomnień z dzieciństwa, dlatego ten projekt był dla mnie szczególne ważny. Wychodzę z założenia, iż każde wielkoformatowe malowidło ścienne, które istnieje w przestrzeni miejskiej, jest po to, aby nieść konkretne przesłanie i nakłaniać do podejmowania dialogu. Tak też jest w przypadku muralu #WrocławUskrzydla – wyjaśnia Rojek.

Spośród największych polskich miast Moliera 2 na miejsce powstania nowego muralu wybrało właśnie Wrocław. Stolica Śląska to wyjątkowe miasto na mapie Polski. Wyróżnia się niesamowitą energią, bogatą kulturą, urzekającą architekturą czy mieszkańcami, którzy uwielbiają modę. Nie dziwi więc fakt, iż najnowszy mural #WrocławUskrzydla powstał właśnie tutaj.

Dla twórców kluczowe było miejsce powstania malowidła, tak aby mogli się nim cieszyć wszyscy Wrocławianie, a także turyści przybywający do miasta. Projekt zdobi ścianę budynku w ścisłym centrum metropolii przy Placu Legionów 15.