Polecamy:   Katowice   Woj. ¦l±skie   Stolica Górnego ¦l±ska deutsch | english | česky | ¶lőnský | schläsch
Wrocław Dolny ¦l±sk

Wiadomo¶ci
Artykuły
O Wrocławiu
¦l±sk,DolnyiGórny
Dolno¶l±zacy
Poezja
Galerie
Plan miasta
Imprezy
Forum
Ciekawe strony
Euro 2012
Nasza akcja
Reklama


Li¶ć dębu
- to zapomniany w¶ród wrocławian symbol ¦l±ska, którego Wrocław jest stolic±...
czytaj więcej
Z ŻYCIA WROCŁAWIA
Czesław ¦piewa Miłosza11 lipca we wrocławskim klubie Łykend (Podwale 37/38) Czesław Mozil za¶piewa... Wiersze Czesława Miłosza. Blisko 30 lat po uhonorowaniu Czesława Miłosza literack± Nagrod± Nobla, poetycki ¶wiat polskiego pisarza na nowo spotkał się z duchem Skandynawii.

Fot. Katarzyna Pałetko
Blisko 30 lat po uhonorowaniu Czesława Miłosza literack± Nagrod± Nobla, poetycki ¶wiat polskiego pisarza na nowo spotkał się z duchem Skandynawii. Zespół Czesław ¦piewa, czyli duńscy muzycy z polskim frontmanem na czele, z dziesięciu wierszy noblisty stworzyli unikalny album. Płyta „Czesław ¦piewa Miłosza” to oryginalny melanż poezji najwyższych lotów z awangardowym brzmieniem. Utwory takie jak „Postój Zimowy” czy „Do Laury” w swobodnych i odważnych aranżacjach polsko-duńskiej formacji zyskuj± zupełnie nowy, zaskakuj±cy wymiar. Jak twierdzi lider zespołu „ za dziesięć lat polonistki chc±c pokazać swoim uczniom poezję polskiego noblisty będ± zał±czać do jego wierszy linki z nasz± muzyk±”.

Grupa Czesław ¦piewa swoje występy na żywo podnosi do rangi spektakli muzycznych. To wielobarwne widowiska z wirtuozerskimi popisami instrumentalnymi - wszyscy członkowie zespołu s± absolwentami Royal Danish Music Academy- oraz freestyle’ow± konferansjerk± rodem z kabaretu artystycznego. Tutaj muzyka przeplata się z autobiograficznymi anegdotami i nietuzinkowymi żartami. Bo Duńczycy z Czesław ¦piewa potrafi± stworzyć klimat intymnego spotkania z publiczno¶ci± zarówno w kameralnej przestrzeni knajp jak i przepastnych salach koncertowych.

W koncertowym repertuarze poza piosenkami z najnowszej płyty znajduj± się także przeboje z dwóch poprzednich kr±żków zespołu, „Debiut” i „Pop” oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila – Tesco Value. Muzycy zabieraj± swoich słuchaczy w zwariowan± podróż do krainy finezyjnych dĽwięków tanga, popu, folku i awangardy. Używaj± do tego szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele to tylko kilka elementów spo¶ród wielu trybików tej muzycznej machiny. Jak skwitował Marcin Flint, dziennikarz muzyczny „Życia Warszawy”: „Bohaterska jest walka Czesława by polski pop nosił w końcu znamiona kreatywno¶ci i nie był tworem sztucznym i ulizanym”. Do takiego wła¶nie ¶wiata zaprasza zespół Czesław ¦piewa.

11.07.13 godz.20.30 Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38
CZESŁAW ¦PIEWA
bilety: 40 zł- przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu
Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl
zespół Czesław ¦piewa

MW
© SlaskiWroclaw.pl 2007-2019 | O portalu | Redakcja | Promocja | Reklama
   Góra   Wstecz