Promocja wydarzeń we Wrocławiu – SlaskiWroclaw.pl
Z regionu

Odnaleziono 20 aut o wartości blisko miliona złotych

Odzyskane samochody skradziono z terenu Francji i Niemiec. Polska policja pracowała nad tą sprawą prawie dwa lata i aby rozpracować szajkę zajmującą się kradzieżą aut za granicą, nawiązali współpracę z policjantami z kilku krajów.

Blisko milion złotych wartę są auta odzyskane przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Tak spektakularny efekt ich pracy został poprzedzony długotrwałą, niemal dwuletnią, pracą operacyjną.

W celu rozpracowania szajki zajmującej się kradzieżą aut za granicą, dolnośląscy mundurowi nawiązali współpracę z policjantami z kilku krajów. Dzięki informacjom uzyskanym z tak wielu źródeł, które zostały następnie poddane drobiazgowej i żmudnej analizie, możliwe było namierzenie skradzionych pojazdów.

Auta, które kradzione były z terenu Francji i Niemiec, funkcjonariusze lokalizowali i zabezpieczali na terenie niemal całej Polski. Łącznie dolnośląscy policjanci odzyskali 20 samochodów, wśród których znajdują się luksusowe modele marek, takich jak Jaguar czy BMW. W trakcie działań zatrzymane zostały osoby odpowiedzialne za ten przestępczy proceder. Mundurowi zabezpieczyli również kilka jednostek broni.

Obecnie policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu dalej szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Jest ona bowiem powiązana ze śledztwem prowadzonym od 2016 roku przez wrocławską prokuraturę okręgową, w którym już skazanych zostało 100 osób.

Poznaj więcej wiadomości w serwisie aktualności lokalnych.