Promocja wydarzeń we Wrocławiu – SlaskiWroclaw.pl
Z regionu

Libacja z wyrzucaniem mebli przez okno? Nawet 7,5 roku wiezienia

Mężczyzna w Jaworze w trakcie libacji alkoholowej wyrzucał przez okno wyposażenie mieszkania. Przez chwilę „uniesienia” może na długo trafić do więzienia. Musi też pokryć koszty naprawy samochodu, na który spadły meble.

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze została powiadomiona przez właściciela osobowego opla o wybiciu tylnej szyby w tym pojeździe. Do zdarzenia doszło w porze nocnej, przed jedną z kamienic w centrum Jawora. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę 700 złotych.

Następnego dnia policjanci z wydziału kryminalnego namierzyli sprawcę tego występku. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec miasta, dobrze znany mundurowym z wcześniejszych „wybryków”. Jak ustalili funkcjonariusze 36-latek spożywał w mieszkaniu alkohol ze znajomymi. W pewnej chwili zaczął wyrzucać przez okno wyposażenie lokalu. Elementy mebli spadły na zaparkowany samochód marki Opel, uszkadzając w nim tylną szybę.

Mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

W świetle obowiązujących przepisów, za tego typu przestępstwo 36-latkowi grozić może kara do nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, będzie musiał pokryć również koszty związane z naprawieniem szkody.

Poznaj więcej wiadomości w serwisie aktualności lokalnych.