Promocja wydarzeń we Wrocławiu – SlaskiWroclaw.pl
Z kraju

Bardzo zły pomysł - ominąć w korku radiowóz

Widząc długi korek samochodowy, kierowca vovlo postanowił ominąć go wolnym pasem jadąc pod prąd. Miał pecha, ponieważ ominął w ten sposób również oznakowany radiowóz. Kara nie byłaby jednak tak dotkliwa, gdyby nie postanowił przed nim uciec.

Ignorancją przepisów ruchu drogowego wykazał się kierowca osobowego volvo, który zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu, ominął ciąg pojazdów, w tym oznakowany radiowóz. Kierowca dodatkowo wyprzedzał na przejściu dla pieszych i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W miejscowości Godzikowice 22-letni kierujący samochodem osobowym marki volvo, jadąc w kierunku drogi krajowej numer 94, zjeżdżając na lewy pas jezdni, ominął ciąg pojazdów stojących w korku wynikłym z sytuacji w ruchu, w tym oznakowany policyjny radiowóz.

Nie było to jednak jego jedyne wykroczenie, gdyż ten niebezpieczny manewr mężczyzna wykonywał na przejściu dla pieszych.

Jakby tego było mało, 22-latek widząc radiowóz z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi, zlekceważył nakaz zatrzymania się i podjął próbę ucieczki. Jego jazda nie trwała jednak długo, bo po chwili została przerwana przez oławskich mundurowych.

Mieszkaniec powiatu strzelińskiego za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych. Nie jest to jednak koniec jego problemów, odpowie jeszcze za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Zgodnie z przepisami grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Poznaj więcej wiadomości w serwisie wiadomości ogólnych.