Promocja wydarzeń we Wrocławiu – SlaskiWroclaw.pl
Z kraju

Dla zabawy podróżowali w bagażniku

Taśmą zabezpieczyli zamek i stworzyli mechanizm z liny, którym podnosili klapę, a potem wystawiali nogi za auto. Niebezpieczną sytuację przerwał policjant po służbie.

W ostatnią niedzielę policjant będąc w czasie wolnym od służby jechał jedną z ulic w Świebodzinie. Nagle w samochodzie przed nim jego uwagę zwróciły wystające z bagażnika… ludzkie nogi. Natychmiast zatrzymał tamten pojazd, wskazując, że jest policjantem i wezwał patrol.

W trakcie przesłuchania ustalono, że trójka młodych mężczyzn postanowiła zrobić sobie zabawę. Z taśmy wykonali blokadę zamka od bagażnika, przymocowali linkę, którą mogli w pojeździe otwierać klapę i dla zabawy wystawiali nogi.

W sytuacji wypadku drogowego, w szczególności, kiedy ktoś najechałby na tył pojazdu, dwójce młodych mężczyzn znajdujących się w bagażniku pojazdu groziło ogromne niebezpieczeństwo.

Kierujący, który w tak nieodpowiedzialny sposób przewoził pasażerów, odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu grzywna, ale również może zostać mu odebrane prawo jazdy w związku z narażeniem pasażerów na niebezpieczeństwo.

Czy można wygrać z ludzką wyobraźnią, a raczej jej brakiem?

Pasy bezpieczeństwa, które przy gwałtownym ruchu blokują się, utrzymując osobę w miejscu, poduszki i kurtyny powietrzne, chroniące kierującego i pasażerów przed uderzeniem. Te wszystkie elementy zostały zaprojektowane i wdrażane do pojazdów jako standard, by dbać o bezpieczeństwo podróżujących. Niestety wyobraźnia niektórych ludzi, czy też może jej brak, w kontekście myślenia nad możliwymi konsekwencjami, sprawia, że te elementy są zwyczajnie niewystarczające.

Poznaj więcej wiadomości w serwisie wiadomości ogólnych.