Promocja wydarzeń we Wrocławiu – SlaskiWroclaw.pl
Z kraju

Pożyczła samochód i pomyliła gaz z hamulcem

Do 2 lat więzienia grozi kobiecie, która pomyliła gaz z hamulcem, straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w inne zaparkowane auto i budynek. Była nietrzeźwa.

W sobotę kilka minut przed godziną 4:00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali wezwani na ulicę Iwaszkiewicza w Oławie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pod jego blokiem prawdopodobnie doszło do zdarzenia drogowego.

Na miejscu funkcjonariusze zastali kierującą osobowym volkswagenem, która znajdowała się przy uszkodzonym pojeździe. Kobieta miała trudności z logicznym wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że 37-latka miała blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie.

To właśnie w takim stanie jak oświadczyła, postanowiła przeparkować pożyczony od znajomej samochód. Podczas tej krótkiej przejażdżki, pomyliła gaz z hamulcem, w wyniku czego przodem kierowanego pojazdu uderzyła w tył zaparkowanego samochodu marki Fiat oraz w pobliski budynek.

Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie, a samochód zabezpieczony na parkingu strzeżonym. 37-latka musi się teraz liczyć z wysoką grzywną, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Poznaj więcej wiadomości w serwisie wiadomości ogólnych.